اتاق را که ترک می کنید سراغ تلفن همراه ت می رود و وقتی نیستید، دور از چشمت حساب های کاربری ت را چک می کند. وقتی برای یک قرار دوسته بیرون می روید، بارها و بارها با شما تماس می گیرد و اگر کمی بیش از تظارش بیرون بمید، پرس وجو هایش را شروع می کند.

گاهی فکر می کنید، همه این کارآگاه بازی ها از عشق است و به او فرصت می دهید که همه چیز را بدد و گاهی احساس می کنید، حریم خصوصی ت از دست رفته و مقاومت می کنید؛ مقاومت هایی که نتیجه ش یا دعواست یا حساسیت های بیشتر.

اگر شما با چنین فردی زندگی می کنید، باید بیشتر از این واکنش های ساده، مراقب ارتباط ت باشید. شمایی که با یک همسر همیشه شکاک زیر یک سقف زندگی می کنید، باید آداب زندگی با این آدم ها را بدید و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودت و او راحت تر کنید.

● دروغ های کوچک هم نگویید

چه همسرت شکاک باشد و چه نه، نخستین قدمی که برای زندگی مشترک ت باید بردارید، صادق بودن است. پای دروغ که به می بیاید، همه چیز به هم می ریزد اما منظورم از دروغ، تنها پنه کردن موضوعات حیاتی نیست.

دروغ های کوچک در مورد موضوعات به ظاهر بی اهمیت، بیشتر از آنچه فکر می کنید روی رابطه شما و قضاوتی که همسرت در مورد شما دارد، تاثیر می گذارند.

پنه کاری های کوچک، می تود آرام​آرام همسرت را نسبت به شما بی اعتماد کند. او حق دارد با دیدن این دروغ های نسبتا بی اهمیت نسبت به اصلی ترین موضوعات زندگی مشترک ت هم شک کند. شاید همسرت به جای لجبازی و بی توجهی شما، برای بیرون آمدن از این وضعیت نیاز به کمک داشته باشد.

● بگویید، قبل از آنکه بپرسد

باور کنید که سکوت موفق ترین ها را هم ویر می کند. اگر می خواهید زندگی مشترک شما عاقبت خوبی داشته باشد، نگذارید سکوت جایش را در خه شما باز کند. برای اینکه هر روز حرفی برای گفتن داشته باشید، نیاز به اتفاق خاصی ندارید. حرف زدن در مورد موضوعات روزمره، عقاید و برنامه ها می تود گفت وگوی دونفره ت را گرم کند.

بهترین راه برای اینکه همیشه حرف تازه ای داشته باشید، جام کارهای مشترک و داشتن علایق مشترک است. با هم تلویزیون ببینید، با هم پیاده روی کنید و با هم غذا بخورید

تا همیشه حرفی برای گفتن می ت باقی بمد. وقتی همسرت ببیند بدون نیاز به کنجکاوی از همه روز شما خبر دارد، دیگر نیازی نمی بیند که مخفیه سر از همه کارهای شما در بیاورد.

● بار باروت را منفجر نکنید

اوضاع شما با دیگر فرق می کند. همسر شما یک بار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یک جرقه احتیاج دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نکنید. یادت نرود که هر اشتباه کوچکی می تود یک ناامنی بزرگ را برای او ایجاد کند و همسرت را به این فکر بیندازد که اگر بیشتر می گشتم و اگر بیشتر مراقبش بودم، اینطور نمی شد. شاید شما فکر کنید،

کاری نکرده اید اما قبل از آنکه در مورد کارهایت قضاوت کنید، باید موضوع را از دریچه نگاه او ببینید. باید بدید چه موضوعاتی حساسیت او را تشدید می کند و از آنها بپرهیزید و اگر فکر می کنید حساسیت او بی مورد است، باید قبل از آنکه کاری بکنید، یک قدم به عقب بازگردید و به او کمک کنید تا حساسیت های بی موردش را کنار بگذارد.

● زندگی ت را فلج نکنید

شما نمی توید به دلیل حساسیت های او از همه زندگی ت بگذرید. برای حفظ زندگی مشترک ت، بیش از آنکه به سوختن و ساختن احتیاج داشته باشید، نیازمند اصول هستید؛ اصولی که مثل یک خط قرمز در زندگی ت پررنگ هستند و هر دوی شما باید از آنها پیروی کنید.

همسرت چه بخواهد و چه نخواهد، باید بدد چه محدوده هایی جای او نیست و در چه مواردی نباید دخالت کند یا حساسیت به خرج دهد. او حق ندارد مدام سر زده به محل کارت بیاید و به دلیل حساسیت های بی موردش، زندگی اجتماعی شما را فلج کند.

پس در قدم اول به زب بی زبی این موضوعات را به او بفهمید و اگر متوجه نشد، با هم در موردش صحبت کنید. اگر باز هم موفق نشدید، وقت آن است که جدی تر فکری به حال مشکلت کنید.

● همه گذشته ت را رو نکنید

داشتن یک نامزدی شکست خورده یا یک ناموفق در کارنامه، ممکن است حسادت همسرت را آرام آرام تشدید کند. شاید او در آغاز ت هم این موضوعات را می دسته و به ظاهر آنها را پذیرفته بوده اما با بیشتر شدن عشقش و بیشتر شدن ترسش برای از دست دادن شما، ممکن است این موضوع به شکلی آزار دهنده ذهنش را مشغول کند و روی ارتباط شما تاثیر بگذارد.

شما نمی توید گذشته ت را تغییر دهید بلکه تنها کاری که می توید جام دهید، پرهیز کردن از گفتن خاطراتی است که می تود حسادت همسرت را تشدید کند. در مورد همسر سابق یا نامزد قبلی ت صحبت نکنید و به هیچ بهه ای خاطره ای که مربوط به آن روزهاست را برایش تعریف نکنید. بگذارید فکر کند که شما همه آن روزها را فراموش کرده اید تا او هم این موضوع را فراموش کند.

● حریم خصوصی خودت را داشته باشید

شاید فکر کنید اگر او تمام زیر و بم زندگی ت را بدد دیگر دلیلی برای شک کردن باقی نمی مد اما اشتباه می کنید. از هم روز اول زندگی مشترک ت یک موضوع را روشن کنید. نگذارید به عرصه خصوصی ت وارد شود و محیط هایی که مخصوص شماست را زیر و رو کند.

هرگز رمز عبور ای میل و دیگر حساب های کاربری ت را به او ندهید و هرگز نگذارید در مورد موضوعاتی که مربوط به گذشته شماست بیش از حد سؤال کند. حق شماست که رازهای خودت را داشته باشید و در مک های خصوصی ت احساس امنیت کنید؛ پس او را به حوزه هایی که فقط و فقط متعلق به خودت است، وارد نکنید.

● از مردهای دیگر تعریف نکنید

هر شوهری، هرقدر هم که قدرتمند و توا باشد، باز هم در مقابل زنی که دوستش دارد، خود را پر از عیب و ناتو می بیند. همسر شما هم از این قاعده مستثنا نیست. وقتی شما از مردی دیگر در مقابل او تعریف می کنید، او حسن های آن مرد را نمی شنود بلکه می شنود «تو به دازه او خوب نیستی»، «تو به دازه او تومند نیستی» و…

● عشق ت را نش دهید

همسر شما به دیدن احساس ت احتیاج دارد. او باید بدد که برای شما با همه فرق می کند و حسی که به او دارید از جنس دیگری است. او باید مطمئن شود که تمام قلبت را از آن خود کرده و اینکه شما تنها متعلق به او هستید. پس از ابراز احساسات و گفتن عشق ت نترسید؛ فکر نکنید بعد از گذشت چند سال، چنین ابراز احساساتی ممکن نیست. حتی اگر ۳۰ سال هم از ت گذشته، نباید بگذارید که شرم یا ترس از بی احساسات بین شما فاصله بیندازد.

● از متخصص کمک بگیرید

حسادت های کوچک ممکن است به دلیل اشتباهات شما ایجاد شده باشد؛ اما شک کردن های مداوم و بدون دلیل هرگز با خوب رفتار کردن شما برطرف نمی شود. اگر احساس می کنید توضیح دادن ها و دلیل آوردن هایت همسرت را شکاک تر از قبل می کند، به جای ادامه این روند، از یک روشناس کمک بگیرید.

مشاوره های فرادی و زوج درمی تنها راهی است که می تود مشکلات شما را حل کند. شاید مشاوره هم کارکرد نداشته باشد و همسرت برای برطرف کردن شکش، نیاز به دارو درمی داشته باشد.

شاید مغز او، بدون آنکه خودش بخواهد چنین فرم هایی را صادر می کند؛ پس قبل از آنکه از زندگی مشترک ت ناامید شوید، چنین درم هایی را امتح کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>